Виховна робота

Виховні заходи на базі шкільного музею
«Подвигу – жити!» Запорізької гімназії №93

2021-2023 роки

З перших днів війни учні та педагогічний колектив долучились до виготовлення маскувальних сіток, плетіння «кікімор» та каверів-нашоломників для захисників України.

Протягом 2022-2023 року члени ради музею систематично збирали допомогу для поранених бійців ТРО та ЗСУ, відвідували їх у військовому шпиталі та у лікарнях міста Запоріжжя. 

Протягом лютого-грудня 2022 та на початку 2023 року члени Ради музею постійно долучаються до збору допомоги бійцям ЗСУ, ТРО, жителям звільнених міст. Зібрано та відправлено продукти, теплі речі, ліки, посуд, засоби гігієни.

Встановлено та підтримуються зв’язки з волонтерами Волковою О,

Король О, Леоновою Л, Хохловим Ю, Сопильняком В, Шевчук О та іншими. 

Члени Ради музею прийняли участь в акціях «Оберіг для Героїв» та на підтримку полонених українських військових.

Протягом 2021-2022 в музеї систематично проводились екскурсії для учнів гімназії та мешканців Шевченківського району Запоріжжя, гостей міста.

Протягом 2021-2022 та 2022-2023 н.р. на базі музею відбулись зустрічі учнів з представником Запорізької ТРО Дмитруком М. та прикордонником Коцерубою М.

Музей приймав гостей – депутата Запорізької міської ради Молчанова В.М, науковців КЗ «Український туристичний центр» ЗОР Вагеннік О ., Янущенка Д., керівника ТВО Шевченківського району Запоріжжя Пепепелицю Н.Є.

2018-2021 роки

Члени Ради музею та гуртка «Музейна справа». Жовтень 2019 р.

На базі музею  було проведено  зустрічі із заступником командира 55 го відділення Запорізької артилерійської бригади підполковником Рябоконем В.В.

Члени ради музею взяли участь у презентації книги запорізького краєзнавця, ветерана ІІ Світової війни О. Голдобіна «Вартові памя’ті», що проводилася на базі Запорізької Обласної бібліотеки у  2018 році.

На базі шкільного музею «Подвигу – жити!» в рамках музейної практики відбулась презентація брошури «Україна в Другій світовій війні». Учні 11 класу ознайомили десятикласників із матеріалами книги, відзначили можливості їх практичного застосування для підготовки до уроків історії, виховних заходів, проведення екскурсій у шкільному музеї. Усі охочі отримали електронний варіант сканкопії брошури.

Стіннівки до Дня пам`яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом

Відділ екскурсоводів ради музею проводить екскурсії для учнів гімназії.

Музей організовує зустрічі з ветеранами АТО під час виховних заходів до Дня захисника України.

Відвідини ветерана ІІ Світової війни, учасника оборони Ленінграда Рудаєвої П.О., мешканки вул. Полякова. 

Зустріч із ветераном 78-ї дивізії М.М.Корецьким та ветераном ЗСУ Хилею Г.С. у музеї у 2019 р. та з учасниками АТО у 2020 р.

До відзначення  дня Збройних Сил України члени Ради музею спільно з патріотичним клубом «Ми – громадяни України» провели урочисте засідання старшокласників, на яке були запрошені волонтер із Запоріжжя Яковенко Я.В. та боєць АТО Прокопчук О.О. На засіданні були представленні міні-дослідження  з новітньої історії України – участь запорожців у подіях на Сході України та АТО. 2019 р. 

Зустріч з ветераном АТО, волонтером Зайцевим В.О. 2019 р.

Виховний захід « Герої не вмирають», присвячений «Небесній сотні». 2019р. 

Участь команди 10-11 класів в Турнірі з настільної гри «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921» на базі КЗ Обласний центр патріотичного виховання Запорізької облради, ІІ місце.

Покладання квітів на алеї Героїв по вулиці Полякова після виховного заходу

Участь у щорічній акції «Великодній кошик»

Щорічний флешмоб «Квітка пам’яті» до Дня примирення і Перемоги. 

Участь в інтелектуальних інтерактивних конкурсах на платформі «На урок» до Дня Гідності і Свободи та до Дня захисника України 2019 р.

Участь членів ради музею у щорічному конкурсі «Джура» 2020 р. 

Гості музею – мешканці Шевченківського району м. Запоріжжя. 2018 р.