Фонди музею

ФОНДИ МУЗЕЮ
«ПОДВИГУ – ЖИТИ!»
Запорізької гімназії 93 

2022-2023 роки

Протягом 2022-2023 н.р. із фондів музею було передано для захисників 2 каски, бронежилет, розвантажувач та металеві фляги.

Фонди музею поповнились новими експонатами: знешкоджені зразки протипіхотних мін, уламки російської ракети, що влучила біля будинку на вул. Пархоменка Шевченківського району Запоріжжя, трофейним зразком російського сухпайка, зразками гільз та інших набоїв, переданих музею захисниками України.

до 2022 року

Серед експонатів основного фонду музею –  оригінали зброї та особистих речей радянських та німецьких солдат, подяки за визволення міст України та Європи, фронтові листи та щоденники радянських солдат, форма та погони Героїв Радянського Союзу Судця В.О., Коваленка Г.В., Михайлова М.М. та інших.


Особливу увагу привертають оригінальні експонати – уламок з будинку Сталінграда, земля, привезена ветеранами з місць боїв за Сталінград та Одесу, особисті речі захисниці Ленінграда Рудаєвої П.О.

Оригінальними експонатами є листи родини Героя Радянського Союзу М.Полякова, чиє ім’я носить вулиця, на якій розташовано музей; прапор 78-ї Запорізької дивізії, переданий на збереження до музею Радою ветеранів Шевченківського району  Запоріжжя; скульптура ГРС М. Полякова, створена коштом благодійних акцій школярів. 

У музеї виставлені макети літаків радянських та американських моделей, їх бойові характеристики та особисті речі ветеранів-льотчиків.

В експозиції також представлені макети німецьких літаків. 

Період Другої світової війни характеризує колекція марок та пам’ятних знаків, скомплектованих у вітринах музею відповідно до тематики експозицій. 

У новій експозиції “Життя і побут українців під час та після ІІ Світової війни” на огляд представлені особисті речі жителів Запоріжжя, що використовувались у побуті в 40-х – на початку 50-х р.р. ХХ ст. Унікальним експонатом є жіноче вбрання з домотканої тканини, прикрашене ручною вишивкою. 

Експозицію “Герої Землі Запорізької: АТО-ОСС” поповнили нові експонати: захисні обладунки солдат ЗСУ, елементи озброєння, прапор України з підписами, передані учасниками АТО.