Психологічна підтримка під час війни

Вибухи, гучні сирени, мобілізація рідних. Окупація, вчинені поруч воєнні злочини... Війна залишає відбиток на кожному по-різному. Діти — не виняток. Як спілкуватись із ними, не нашкодивши? Вам у пригоді стане «Довідник підтримки учнів для класного керівника».

Довідник - це  путівник у світ психології ваших учнів для їхньої підтримки. Ви дізнаєтесь, як говорити із дітьми про події, що травмували їх. Дізнаєтесь про різні форми профілактичної роботи із дитячою психікою, отримаєте практичні рекомендації, як діяти, працюючи із підлітками з ускладненою поведінкою, а також ознайомитесь із комплексом технік та вправ під час роботи в кризових ситуаціях.

«Дієві психологічні кишеньки на всяк випадок для батьків і вчителів наповнені не лише апробованими вправами та техніками, а й насичені добром та повагою до зростаючої особистості. Незважаючи на страшні події через війну, наші діти мають розвиватися і навчатися, тому ці матеріали для підтримки психоемоційного стану дітей у будь-яких умовах і ситуаціях», - каже укладачка Довідника, кандидатка психологічних наук Тетяна Костенко.

Завантажити Довідник можна за посиланням.

Брошура «Як батьки можуть виявити ознаки постравматичного стресового розладу в дитини та підтримати її». Посилання.

Збірник технік та ігор «Психологічний рюкзачок», який знаходиться тут.

Ці матеріали були розроблені ГО DOCCU за підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid Ukraine під час реалізації проєкту «KOLO Clubs 2.0» у 2023 році.

Українські діти та підлітки під час війни потребують турботи і уваги дорослих, а, також, зрозумілої інформації про події навколо.

Асоціація психологів Португалії на допомогу батькам, опікунам та педагогам підготувала   українською мовою.

Розмови про війну дозволяють дорослим розуміти, що діти знають про війну і її події, корегувати можливі неправильні ідеї, фільтрувати інформацію, до якої діти мають доступ та способи цього доступу, відкривати канали комунікації (для цих та інших розмов) та, що найважливіше, транслювати дітям відчуття  захищеності.

Психологи радять вислуховувати занепокоєння дітей щодо війни, розмовляти з ними та відповідати на поставлені запитання. Відкриті та щирі розмови захистять психіку дитини, а також допоможуть повернути відчуття безпеки. Крім цього, у такий спосіб батьки та педагоги зможуть заохотити дітей і підлітків бути допитливими.

Із посібника «Розмови про війну» дорослі дізнаються:

До посібника внесено поширені запитання про війну, а також підказки для дорослих, що можуть допомогти під час розмови з дітьми. 

Посібник "Розмови про війну"

Щоб проходити через смуги випробуваннь, важливо мудро  використовувати  свої енергетичні ресурси дотримуватися певного енергетичного менеджменту.